איך מקימים סוכנות ביטוח?

למדתם קורס ביטוח ואתם מעוניינים להקים סוכנות ביטוח משלכם לאחר קבלת הרישיון? כאן תקבלו מידע עסקי שיסייע לכם בהקמת העסק. שוק הביטוח מגלגל מידי שנה 1.8 מיליארד ש"ח. בישראל קיימים מעל 13,000 סוכני ביטוח ומנתונים עולה כי מספר סוכני הביטוח בישראל יורד בגלל הערוצים הישירים המונגשים. כל הנתונים הללו לא מצביעים על חוסר כדאיות בהקמת סוכנות ביטוח. לפני שמקימים סוכנות חשוב להתייעץ ולערוך סקר שוק מעמיק במיוחד. במיוחד לאחר שיודעים על ירידה בענף.  

איך הופכים לסוכני ביטוח?

כדי להקים סוכנות ביטוח, עליכם לקבל רישיון סוכן ביטוח. תצטרכו לעבור לימודים ומבחנים. בכל רבעון קיימת אפשרות לעבור כל אחד מהמבחנים. ישנם ארבעה מבחני בסיס ועוד שני מבחנים לרכישת המקצועיות בביטוחים ספציפיים כמו רכב ודירות וכו'. 

כדי לעבור את המבחנים עליכם להיות נוכחים בשעות הלימוד. קחו בחשבון שמדובר במבחנים מאוד מורכבים. צריכים להתכונן אליהם מראש.

אחרי ארבעת המבחנים תוכלו להתחיל לעבוד אצל סוכן ביטוח ואחרי שתעברו את שני המבחנים הנוספים בהצלחה, תקבלו רישיון סוכן ביטוח, ותוכלו להתחיל למכור בעצמכם פוליסות ביטוח.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מי קהל היעד של סוכנות ביטוח? 

סוכנות ביטוח פונה לכל אזרחי מדינת ישראל:

 • בעלי רכבים – בכל שנה שחולפת ישנם עוד רכבים על כבישי ישראל, מספר בעלי הרישיון בישראל הולך וגדל יחד עם הביקוש לביטוח רכב. גם בתוך קטגוריה זו ישנן כמה קטגוריות, קטגורית ביטוחים פרטיים לבעלי רכבים, קטגורית ביטוחים לחברות השכרת רכבים, לחברות יבוא רכב ועוד.

   

 • רוכשי דירות – כחלק מתהליך הוצאת אישורי המשכנתא, נדרשים לרכוש שתי פוליסות ביטוח, האחת פוליסת ביטוח מבנה והשניה פוליסת ביטוח חיים.

   

 • בעלי רכוש – ביטוח תכולה להגנה על הרכוש.

   

 • בעלי עסק – בעלי עסקים מבטחים את העסק, את התכולה, את המבנה, את העובדים וכמובן ביטוח צד ג' לכל השוהים בעסק.

   

בענף הביטוח נפוצים יועצים העוסקים בתחום הפנסיוני, הכללי והימי. חשוב שתתמקדו בקהל היעד שלכם בהתאם להכשרה שלכם. ככלל, בהקמת עסק חייבים להכיר את קהל היעד, את נקודות החולשה שלו ואת דרכי ההגעה אליו.  

במה מתבטאת ההשקעה בהקמת סוכנות ביטוח? 

 • משרד – השכרת נכס, רכישת ציוד משרדי, רכישת תוכנות לניהול לקוחות וכל מה שמשרד צריך.

   

 • גיוס כוח אדם – כדי להצליח לתת את השירות המקסימלי, די מהר תצטרכו לשריין לעצמכם עובד או שניים שיעזרו לכם להשתלט על העבודה.

   

 • מיתוג – כדי להגיע לכמה שיותר לקוחות וליצור רושם טוב, עליכם למתג את העסק שלכם בצורה מקצועית ומושכת. הקמת אתר נחשבת לדבר החזק ביותר בעולם הפרסום בשנת 2022. גם אם אינכם דואגים לקידום בגוגל, יש לכם קישור לתת ללקוחות, וזה נותן להם תחושת אמינות. תוכלו לפנות לסוכנות ביטוח דיגיטל שיסייעו לכם בעניין.
   
 • דיווח לרשויות – סוכן ביטוח מוגדר כמקצוע חופשי ולכן העוסק בתחום יהיה חייב להיות עוסק מורשה. גם אם מחזור עסקאותיו הוא לא גדול. כדי להיות עוסק מורשה תצטרכו להגיש את המסמכים הנדרשים לרשויות. כבר בשלב ההקמה חפשו רואה חשבון מומחה כדי שיעשה לכם את כל העבודה.

   

יועץ עסקי מומלץ לסוכנות ביטוח בהקמה

הגעתם למקום הנכון! אצלנו בחברת המפתח לליווי והקמת עסקים תקבלו ייעוץ עסק ימטובי המומחים. אנו מתמחים בליווי וייעוץ עסקי לעסקים בהקמה, עסקים בצמיחה ומינוף עסקים במשבר. תנו למומחים לעבוד בשבילכם. דברו איתנו.