איך מקימים בית ספר למוזיקה?

כדי להקים בית ספר למוזיקה, עליכם להיות אנשים כריזמטיים בעלי כושר ניהולי ויכולת עמידה בלחצים. הרי מדובר בניהול צוות, ביצוע משימות ודאגה תמידית שהכל יתבצע כמו שצריך. חשוב לדעת כי מדובר בתחום בעל פוטנציאל גבוה במיוחד. אתם מעסיקים כמה מורים בו זמנית, גובים כסף מהתלמידים ומרוויחים על כל שעות העבודה של המורים. ככל שבית הספר יהיה גדול יותר, הוא ידרוש ממכם עבודה רבה יותר, אבל הריווחיות שלו תגדל גם היא בצורה משמעותית. 

בית ספר למוזיקה

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת בית ספר למוזיקה? 

  • סקר שוק – לפני שאתם מתחילים לגייס מורים למוזיקה, עליכם לבדוק מי קהל היעד שלכם, האם יש ביקוש באזור בו אתם עומדים להקים את הבית ספר. בית ספר ללימודי נגינה פרטית, מיועד בדרך כלל לילדים ולנוער, מה שאומר שהקירבה לבית עשוי להשפיע על החלטת ההורים אם לשלוח את הילד ללמוד מוזיקה, או לא.
  • גיוס מורים – לפני שאתם מתחילים לפרסם את מפרט החוגים (כינור, קלרינט, פסנתר, חצוצרה, גיטרה ועוד), עליכם לוודא שיש לכם מורים להעביר אותם. זכרו להסביר למורים שמדובר בבית ספר חדש ואתם לא מבטיחים להם מספר שעות נקוב מראש.
  • חתימת חוזה שכירות עם מבנה בית ספר – ישנם מגוון בתי ספר למוזיקה ברחבי הארץ המנהלים את מערך החוגים שלהם בבית ספר או תיכון פעיל. איך עושים את זה? סוגרים על חוזה שכירות בשעות אחר הצהריים. לא תמיד יש לבית הספר את האפשרות להתחייב שלא יהיו תלמידים בשטח, אבל בדרך כלל זה לא מפריע להתנהלות השוטפת של בית הספר.
  • התקשרות עם חנות לכלי נגינה – בכדי להנגיש את לימודי הנגינה עבור תלמידים חדשים, חשוב מאוד להנגיש להם את הכלים. איך עושים את זה? אתם דואגים להם להשכרת כלי הנגינה הנבחר לשלושה חודשים, ואם אחרי שלושה חודשים הילד מעוניין להמשיך ללמוד את הכלי, יש לו אפשרות לרכוש את כלי הנגינה בקיזוז עם דמי השכירות אותם שילם על שלושת חודשי השכירות. כמעט כל חנות לכלי נגינה נותנת את השירות הזה (מה שנקרא טרייד אין).
  • פרסום – כדי להצליח לתפוס את קהל היעד שלכם, עליכם לפרסם בדרכים המתאימות לו. איך תדעו מה מתאים לו? פרסום בדיגיטל וברשתות החברתיות יהיה יעיל במיוחד בציבור הכללי. בציבור החרדי הפרסום יעשה בעיקר בעיתונות ובשיתופי פעולה. למציאת הפרסום היעיל לקהל היעד שלכם, התייעצו עם המומחים של חברת המפתח דיגיטל על ידי הקלקה כאן. 

שימו לב, גם אחרי שבית הספר פעיל, תצטרכו לעבוד כל הזמן כדי לרכוש לעצמכם שם טוב. מה הדבר שקונה ביותר את התלמידים? עריכת קונצרט רציני בסוף כל שנת לימודים. דבר זה ידרוש ממכם הרבה מאוד זמן, כח וכסף אבל יעלה את שמו הטוב של בית הספר ובדרך כלל גם את כמות התלמידים. 

חברת המפתח ללווי והקמת עסקים היא הכתובת עבור כל מי שמעוניין להקים עסק. המומחים שלנו יבנו עבורכם תוכנית עסקית, יעזרו לכם בגיוס המימון ויחד איתכם יובילו את העסק למקום מניב ומרוויח. 

דברו איתנו.