איך מוחקים חובות בנקאיים?

התקשרו אליכם מהבנק לדרוש תשלום מיידי של חוב? חוב על שמכם תפח מבלי שידעתם עליו בכלל? החובות בבנק הולכים לכיוון המשפטי? יש מה לעשות.

חשוב מאוד לדעת מה לעשות, אז נכון, לווים רבים, ברגע שהם מקבלים טלפון מהמחלקה המשפטית של הבנק בנוגע לחוב שלהם, נאבדים, הם מרגישים אבודים ומלאים חוסר ודאות, וזה טבעי. חשוב מאוד לשים לב לא להתפשר על הסדרי הבנק מבלי שתבחנו את האופציות העומדות לרשותכם

אז איך זה עובד?

אם מישהו פיגר בתשלום חובו לבנק, הוא מקבל, דבר ראשון, מכתב התראה המתריע על החוב, אם עניין החוב לא סודר, הריביות ממשיכות לתפוח, הרבה פעמים הבנק מוציא צו עיקול לחשבון וכך כל הכנסה הנכנסת לחשבון הבנק מוחרמת לטובת החוב, אם צו העיקול עדיין לא הביא להסדרת החוב, המחלקה המשפטית של הבנק מתעוררת, החוב עובר לטיפולה, תביעה משפטית מוגשת, תיק נפתח ללווה בהוצאה לפועל ומתחיל מה שנקרא "סדר דין מקוצר", מכאן עד לפשיטת רגל, הדרך קצרה יחסית.

ברגע שעניין הסדרת החוב עבר למחלקה המשפטית, הריביות ממשיכות לתפוח כמקודם, אך כעת הוצאות עורכי הדין מוצמדות אליהן. שימו לב, חוב לרשות ממשלתית הוא הרבה יותר מורכב וממנו חשוב להימנע! עיקול על הבית הוא  אפשרי אם החוב הצטבר על המשכנתא, עיקול על הבית הוא כלל לא קל.

כדי שלא תגיעו למצבים כאלו, לפני שהחוב עובר למחלקה המשפטית, התמקחו עם הבנק על תשלומים להסדרת החוב, אם התביעה המשפטית מתקדמת, תיק בהוצאה לפועל כבר נפתח, אל דאגה, לא אבדה תקווה, עוד ניתן להתמקח גם כאן על תשלומים נוחים להסדרת החוב, אחרי הכל, הבנק עצמו מעדיף לקבל את כספו ללא צורך בהליכים מורכבים והוצאות משפטיות נלוות.

אז מהי הדרך להסדרת חוב בצורה נכונה?

אתם יודעים איך זה עובד, ריביות לא מצטמקות, הן רק תופחות, אל תתנו לחוב שלכם לתפוח! ההמלצה שלנו היא לפנות לעורך דין מקצועי בקי ובעל ניסיון בתחום זה, כדי לקבל עזרה מקצועית ויעילה, עורך דין טוב יתמקח עבורכם וממכם ירד עול המשא ומתן. לא לחינם לוקחים עורך דין לניהול המשא ומתן, אם הלווה עצמו ינהל את המשא ומתן הוא עלול לפעול מתוך דחף רגשי אישי, כך לא מנהלים משא ומתן, עורך דין מקצועי ינהל עבורכם את המשא ומתן בצורה יעילה (הוא לא ירגיש רע בעקבות המצב ולכן התיפקוד שלו לא ילקה, כמו שיכול לקרות ללווה עצמו).

ישנם מקרים בהם הבנקים לא מעוניינים לנהל את המשא ומתן עם הלווה עצמו, הם מעבירים אותו לנהל את המשא ומתן במחלקה המשפטית, אך שם זה כבר יותר מורכב וקשה להגיע להסדר ללא עורך דין, קחו בחשבון שהריביות צוברות תאוצה, ואם נפתח תיק הוצאה לפועל, אז בכלל…

אם תזכרו מתוך כל המאמר רק את הנתון הבא, כבר ישתלם לכם: אל תהיו פזיזים! חותמים על הסכם להסדרת החוב רק אחרי שעורך דין מטעמכם רואה את ההסכם החדש! אף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא את עצמו לא עומד בהתחייבויותיו בהסכם החדש וכתוצאה מכך נגרר למצב רע הרבה יותר ממה שהיה בו לפני כן.

זהו, עצה שלנו, אם אתם בעלי חובות נוספים, כדאי לקבץ את כל החובות ולהגיע להסדר חוב גם על שאר החובות, ריכוז חובות גם הוא מצריך ליווי משפטי מקצועי כדי להגיע לתוצאות טובות.