איך להיות משווק תוכניות?

מחפשים לפתוח עסק עצמאי? חולמים להכניס כסף בלי הגבלה שעתית? תוכלו לפתוח עסק של שיווק תוכניות למוסדות. מי קהל היעד לעסק המשווק תוכניות והפעלות ומהם השלבים לפתיחת עסק כזה? כל מה שרציתם לדעת על תהליך פתיחת עסק, בפוסט הזה. 

מי קהל היעד? 

  • רכזות תרבות
  • תיכונים ומוסדות חינות
  • בתי מלון
  • ערבי צוות וגיבוש
  • מארגני נופשים למשפחות

מה כולל תפקיד של שיווק תוכניות?

שוק הפקת תוכניות ואירועים הוא שוק גדול מאוד. איך מפיק תוכנית יצליח להביא את קהל היעד שלו להכרות עם התוכנית שלו? הרי הוא עבד עליה כל כך קשה ואין סיבה שלא ירוויח ממנה כמה שיותר… לשם כך הוא פונה למשווק תוכניות. משווק התוכניות נמצא בקשר עם מוסדות רבים ומשווק להם תוכניות על פי הצורך. 

בעלי התוכנית צריכים לתת תקציר של התוכנית ולהסביר מה אופי התוכנית – סרט, הפעלה, עיוני, קומדי ועוד, כך יוכל משווק התוכניות להתאים את התוכנית המתאימה למוסד התורן. 

הרווחים של משווק התוכניות מחושבים על פי אחוזים. מקובל לדרוש 10% ממחיר התוכנית. כלומר, אם מפיק תוכנית לוקח 10,000 שקלים עבור הפקת התוכנית שלו, מפיק התוכניות יקבל על שיווק התוכנית 1,000 שקלים מכיס המפיק (ולא על חשבון הלקוח הרוכש).

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת עסק של שיווק תוכניות? 

  • יצירת קשרים – הסוד של משווק תוכניות מוצלח, זה קשרים רבים ואמיצים עם כמה שיותר גורמים המזמינים תוכניות. בעלי התוכניות מעוניינים לצאת עם התוכנית שלהם כמה שיותר פעמים, אם לא תעזרו להם להגיע למטרה הזו, הם עלולים לנטוש אתכם מהר מדי. שורה תחתונה, הפרנסה שלכם היא על פי כמות התוכניות שתצליחו לשווק בחודש.
  • פתיחת עסק – כדי לעבוד כחוק במדינת ישראל, עליכם להירשם כבעלי עסק בביטוח הלאומי, המע"מ ורשויות המס. גם אם אתם לא עובדים מול מוסדות, אלא מול מפיקי תוכניות, שהם בסך הכל אנשים פרטיים, חשוב מאוד לעבוד בצורה חוקית. בצורה כזו, תהיה לכם אפשרות לקבל הלוואה לצורך פרסום ולצורך הרחבת העסק שלכם.
  • מיתוג – כדי להפוך למותג תצטרכו להשקיע במיתוג מקצועי ומושקע כמו אצל המפתח דיגיטל. קחו בחשבון שמיתוג מקצועי עולה הרבה מאוד כסף והוא מהווה הוצאה משמעותית בתהליך הקמת עסק כמו שלכם.
  • השכרת מקום שקט – עליכם לעבוד במקום שקט ומסודר בו תוכלו לקבל את בעלי התוכניות ולשמוע מהם פרטים לגבי התוכנית שלהם. למרות שבעולם של ימינו, ניתן לעבוד מרחוק ואין צורך במפגשים פרונטלים רבים, עדיין חשוב מאוד שיהיה מקום פרונטלי לקבל את הלקוחות. אם יש לכם בבית חדר פנוי ושקט למטרה זו זה יהיה מעולה.
  • בניית אתר אינטרנט – משווק תוכניות יכול לעבוד עם מפיקי תוכניות מוסדות מכל הארץ, לכן, חשוב מאוד להקים אתר אינטרנט. נוכחות דיגיטלית חשובה מאוד כדי לחדור לשוק. 

פנו למומחים של המפתח ללווי והקמת עסקים ששיצמיחו את העסק שלכם קדימה. אנו מלווים עסקים בתהליך ההקמה ומתמחים בבניית תוכניות עסקית לכל תחומי העיסוקים. בניית תוכנית עסקית היא הכרחית לצורך ניהול שוטף של העסק. כך שלא מומלץ להתנהל בלעדיה. תנו לנו לעבוד בשבילכם ולבנות לכם תוכנית עסקית מקיפה ומקצועית.