איך פותחים חנות תכשיטי מעצבים?

אם יש לכם ידע בצורפות? הקמת חנות לתכשיטים מעוצבים על פי טעמו של הלקוח, יכולה להיות רעיון עסקי מצוין עבורכם. מוזמנים לקרוא את המדריך של המפתח ללווי והקמת עסקים להקמת חנות תכשיטי מעצבים. 

מה זה חנות תכשיטי מעצבים? 

ברגע שיש לכם ניסיון בייצור ותיקון תכשיטים מעניינים, תוכלו להגשים חלומות של אנשים יצירתיים. יש מספיק אנשים שחולמים על תכשיט מסוים, אבל עדיין לא הצליחו למצוא את התכשיט בשום חנות תכשיטים. יש כאלה שבסך הכל ירצו שתיצרו להם מגן דוד אדום, ויש כאלה שירצו תכשיט מעוצב ברמת מורכבות גבוהה יותר. 

על מנת ליצור תכשיט חדש, עליכם לפסל אותו בחומר המיועד לכך, ליצור תבנית, ליצוק אליו את המתכת כאשר היא נוזלית ורותחת, וכך נוצר התכשיט. עלות של תכשיט זהב בצורה כזו, עשויה להיות יקרה מאוד ללקוח, מכיון שמדובר בגוש המכיל הרבה מאוד זהב, לעומת התכשיטים החלולים הנמכרים בחנויות התכשיטים הממוצעות. 

מעצבת אופנה

מי קהל היעד? 

חנות תכשיטי מעצבים יכולה לעניין אנשים רבים בעלי טעם יוקרתי וייחודי. יש הרבה כאלו, אך אין הרבה אנשים שגם מוכנים לשלם על כך ממיטב כספם. לכן, מוצרים כאלו יתומחרו במחיר יקר יותר. תוכלו לפנות לבעלי אירועים, חתנים וכלות, אנשים שמחפשים מתנה מקורית ומרגשת, חנויות תכשיטים שונות ועוד. 

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מהם השלבים להקמת חנות תכשיטי מעצבים? 

 • השכרת מקום – כדי להקים חנות יוקרתית של תכשיטי מעצבים, עליכם למצוא חנות מאוד מסוימת. חדר הצורפות עצמו לא מדיף ניחוחות נעימים (בלשון המעטה…) ואנשים עלולים להירתע. לכן, כדאי מאוד להשכיר מקום ולעצב אותו בצורה כזו: החלק הקדמי של החנות נראה כמו כל חנות תכשיטים אחרת, מבחינת הנראות הכללית, ואחר כך ישנו קיר זכוכית דרכו ניתן לראות את שולחן הצורפות ואת העבודה בפועל. כך גם יש את ההשראה המתעוררת מיצירת התכשיטים, וגם אין את הריח והרעש שיוצרות מכונות הליטוש והניקיון.

   

 • יצירת דוגמאות – לפני שיש לכם לקוחות, עליכם ליצור כמה דוגמאות לתכשיטים המעוצבים בצורה יחודית, כדי לעורר עניין בקהל היעד שלכם. מדובר בהשקעה של כסף וזמן ברכישת המתכות. את הדוגמאות תוכלו ליצור גם על מתכות זולות יותר כמו כסף.

   

 • התקשרות עם משבץ – חלק מהתכשיטים אותם תייצרו, ידרשו גם עבודת שיבוץ. כמות המשבצים לעומת כמות הצורפים בישראל, קטנה בצורה משמעותית, דבר שגורם להם להעלות את רף המחירים. לכן, חשוב לחפש משבץ שיסכים לתת לכם מחיר אטרקטיבי ולא ינצל אתכם. כך תוכלו להפיק תכשיטים בצורה הרווחית ביותר לכם והזולה ביותר ללקוח.

   

 • רכישת ציוד – שולחן צורפות, גז, מסורית, פלייארים ייעודים לצורפות מכל הסוגים, חומר הלחמה, מכשיר לטבילת מתכות, רודיום ועוד. עד כאן פירטנו מלמעלה את הציוד עבור חדר המלאכה בפועל. עבור החנות, עליכם לרכוש עמדת מכירה, קופה רושמת ממוחשבת, סטנדים לתכשיטים, שולחנות תצוגה לתכשיטים ועוד.
   

כתיבת תוכנית עסקית היא השלב המשמעותי ביותר שמשום מה בעלי עסקים מתחילים לא מספיק מודעים אליו. אם אתם חולמים להקים עסק, ואתם ממש לא מתכננים לפשוט רגל בעשור הקרוב, בניית תוכנית עסקית היא חובה עבורכם. היועצים העסקיים של חברת המפתח ללווי והקמת עסקים, כאן בשביל לתת לכם יד ולתכנן יחד אתכם עתיד טוב יותר. דברו איתנו כדי להתקדם לעתיד עסקי טוב יותר.