איך לבחור יועץ עסקי מוצלח? 

בימינו, אי אפשר להקים עסק בלי ייעוץ עסקי. עולם ההשקעות מפתה כל כך ובעלי עסקים עלולים להשקיע את כספם ובסופו של דבר לגלות שהעסק לא מכסה את עצמו. כדי למנוע מצבים של פשיטת רגל, ויותר מזה, כדי להבטיח את רווחיות העסק, פונים ליועץ עסקי המתמחה במדידת היתכנות כלכלית וכל שאר הנתונים המשפיעים על התנהלות העסק השוטפת. 

איך תדעו מי היועץ העסקי המושלם? 

 • תעודת כלכלן או רואה חשבון – חשוב שהרקע של היועץ העסקי לא יתבסס רק על כשרון, אלא גם על לימודים מעשיים. הכלים הפרקטיים אותם מקנה לכם היועץ העסקי, משולבים מכישרון ובעיקר מידע מעשי אותו רכש בלימודים אקדמיים.
 • ניסיון – ההיכרות עם השטח היא זו שנותנת ליועץ עסקי מוצלח את היתרון על פני יועצים אחרים. יועץ עסקי בעל ניסיון, כמעט ולא נתקל באתגרים חדשים. רוב האתגרים של בעלי עסקים בהקמה חוזרים על עצמם בנוסחה כזו או אחרת. כשאתם מבררים על יועץ עסקי, בקשו ממנו המלצות.
 • בעל רקע עסקי – יועץ עסקי שבעצמו היה בעל עסק, יהיה בעדיפות גבוהה מאוד. כי אחרי הכל, הרבה מאוד מהבנת התחום העסקי זה גם היכרות עם השטח מהצד של בעל העסק. היכולת שלו להבין אתכם היא דבר משמעותי מאוד בנוגע לאיכות השירות שהוא נותן.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

מה צריכה להיות השקפת עולמו של היועץ העסקי? 

 • אמון – יועץ עסקי מוצלח צריך להאמין בכל עסק שהוא. הוא אינו מושפע מהשקפת עולם אישית אלא נטו מקצועית. אחרי הכל, היו בעלי עסקים שהפתיעו גם את עצמם ושברו מיתוסים.

   

 • לומד מטעויות – יועץ עסקי שלא בודק את עצמו ואת תוצאות העסקים אותם הוא מלווה, עושה טעות חמורה. אחד הכלים המשמעותיים ביותר בדרך להצלחה בתור יועץ עסקי, זה ללמוד מטעויות ולהקיש מהן לשאר העסקים.

   

 • תמיד אפשר יותר – גם אם עסק עלה על דרך המלך, מטרת היועץ העסקי צריכה להיות ברורה. מבחינתו, העסק יכול להיות במקום הרבה יותר טוב. איך? הוא תמיד יחשוב על רעיונות לקידום מתוך נסיונו העשיר.

יועץ עסקי מוצלח
 • כניסה לנעלי הלקוח – לא הכל זה רק עניין עסקי. כל בעל עסק מכניס את האישיות והאופי שלו בחיי העסק. יועץ עסקי מוצלח יודע להכיר את הלקוח, ומבין את הראש שלו. לכל בעיה עסקית יש מגוון פתרונות, המומחיות היא להתאים לכל בעל עסק את הפתרון אליו הוא עתיד להתחבר בקלות.

 • לתת כלים פרקטיים – יועץ עסקי טוב, נותן לבעל העסק כלים שיעזרו לו להתנתק מהתלות שלו ביועץ העסקי. ישנם עסקים רבים המעוניינים בליווי עסקי באופן קבוע, אבל מצד היועץ העסקי, המטרה צריכה להיות ברורה, לתת כמה שיותר כלים שיעזרו לבעל העסק להחליט בעצמאיות החלטות עסקיות. 

לקביעת שיחת ייעוץ עם יועץ מוביל בתחום העסקים, דברו איתנו. כי בחברת המפתח לליווי והקמת עסקים נמצאים המומחים בתחום.